[origo] címlap hírek levelezés internet előfizetés [OK.hu]


Einstein buktája

Socratus - 2007. 04. 27. 17:52 Nyitóüzenet megjelenítése
előző 506/1057. oldal 503 504 505 506 507 508 509 következő Ugrás a(z) oldalra
Tónibá
2011. 06. 13. 10:14

Értem. Igaz! Ha több hatás együtt van, akkor nem egyenlítik ki egymást.
Van még egy kérdésem: A tehetetlenségi állandónak miért éppen k' szorosa a gravitációs állandó? (Erről nem írtál.)
Tónibá
2011. 06. 13. 10:16

Hanjó!
Hagyd már abba a szívózást. Hagyd meg az idiótáknak.
dubito
2011. 06. 13. 10:45

Hallo Astrojan,

Nem te vagy az első, akitől olvastam ezt a furcsa "nyomó gravitációt". Az az igazság, hogy hiába lenne logikus számomra én az fizikában egy nagy semmi vagyok. Tényleg van kritikám a rel hivőkkel szemben, de az kimerűl a "téidő" istenesítésének vitatásával ( ha Einstein Newtonhoz hasonlóan bölcsen hallgat a nagyközönség különösebb érdeklődést nem tanúsítani az elmélet iránt.)

"Görbített semmit felruházni torzulás meg hasonló tulajdonságokkal logikátlannak tűnik. Miután azonban ez a fogalom a képletekből "visszafelé" van fordítva az egyszerű halandó nem igen tud beleszólni, mert hiába értelmetlen, logikátlan a "FORDÍTÁS" a matematikai nyelvből , de a képletek működnek 90 éve, és HIBÁTLANUL működik az elmélet napjainkig Ez az igazság.

A sötét anyag és a sötét energia felfedezése miatt a fizikusok előbb-utóbb rákényszerülnek MAJD képleteik átírására. Ehhez azonban egy logikus, de kísérletel még alá nem támasztott gondolat, vagy elméleti elképzelés KEVÉS.

A fizikus MÉR, ( nem akarom ideírni, mert félreérthető, "nem gondolkodik") ..

Mert ez nem igaz, ő gondolkodik, de másképpen mint mi. Ő tenzorokban, tér-idő függvényekben stb. ahogy azt az egyetemi tanulmányai során elsajátította és megszokta.

Szerintem előbb utóbb lesznek ismeretek a két fekete "valamiről" és akkor megpróbálják MAJD matematizálni a kapott mérési eredményeket. Lehetetlenség "kívülről" rávenni őket, ha rossz úton járnak, de ne félj attól, hogy ők maguk nem veszik azt észre, ha a mérési eredményeik nem fedik a valóságot.

Egyelőre a ralativitással elég jól elboldogulnak (hogy a téridő kicsit értelmetlen a társalgási nyelvben, az őket nem izgatja, azzal pedig ők is tisztában vannak /néhány fanatikust leszámítva/ hogy a szingularitással nem stimmel valami).
Meg kell várni mire jutnak a CERN-ben... az még minimum 2 év. 100 mp-ig már elő tudtak állítani antianyagot ott!!) Ezért nem lehet kimondani hogy nem létezik. Létezni létezik, de lehet hogy másképpen ahogy eddig elképzelték. Már a szükszavú közleményekből is kitünik, nem igen azt találják, ill. nem úgy ahogy várták (a Higgs bozonra gondolok).

Türelmesnek kell lenni! A tudomány az egyetlen emberi tevékenység amely "KI TUDJA JAVÍTANI ÖNMAGÁT". Ha a nyomó gravitáció lenne a megoldás, rá fognak jönni. De mi innét kivülről a folymatot befolyásolni nem tudjuk, sőt rontunk, mert lejáratódik a gondolat (az ő számukra ez csak aféle "laikus okoskodás", és évtizedekre késhet a jó megoldás bevezetése, ha "nem illő" ilyen "sarlatán gondolatokkal" egy komoly fizika professzornak foglalkoznia".

A pszichológia befolyásolja (persze csak ideiglenesen!) a tudomány fejlődést, hiszen végeredményben ők is emberek nekik is számit, hogy lelegyintik-e kollégái vagy komolyan veszik.

Erre a dologra talán a legjobb példa Decartes esete. Ő is hozott ki jóval Newton előtt valami "örvénylő gravitációs leírást", ami "magyarázta" a nehézségi erőt. Nos ezt a "magyarázatot" egy szöveg nélküli kép kivételével eltünt, nem találom sehol. Azt gyanítom a hozzátartozók eltüntették, mert szégyellték, hogy ilyen ostobaságot irkált össze a különben igen nagyra becsült hozzátartozójuk, Newton mindent elsöprő elmélete előtt.

Kár volt, egyrészt az emberi szellem minden alkotása érték, ha téves akkor is, hisz rá lehet mutatni a hibákra és annak okaira, ami hasznos. Ugyanakkor elgondolkoztató, hogy az a koordináta rendszer, amit ő kidolgozott az alapja a modern matematikánknak. Még a téridő is ezen a koordináta rendszeren "szalad": a 3 tér D az x tengelyen, az D az idő meg az y-on.

Nem lehetetlen hogy Descartes örvényeiben van valami olyan is, ami esetleg hasznos lehet a 21. sz.-ban felmerült problémákra... persze lehet hogy nics. Ezt azomba eldönteni csak akkor tudnánk, ha e szöveg meglenne.

De ettől függetlenül hidd el az igazság a tudományban MINDIG kiderül, az csak idő kérdése, de erre a "hivatásos" fizikusoknak kell rádöbbenniük ezt kivülről befolyásolni nem szabad! MERT NEM LEHET.

Sok tudós vélekedik úgy, ha a CERN-ben nem találják meg a Higgs bozont új fizikát kell írni. Türelem rózsát terem!
Elminster
2011. 06. 13. 10:48

Elmike, te mindenkinek azt írod, hogy ő jön szembe!


Csak neked.
Vagy te "mindenki" vagy? A kóros elmeállapotod rosszabb, mint gondoltam...
Fordulj orvoshoz!


(Bazzeg, megszegtem a fogadalmamat, hogy nem foglalkozom veled! Na jó, a továbbiakban sem kapsz tőlem hibáról-hibára terjedő cáfolatokat, azt majd megteszik a többiek, akik "szembemennek" a forgalommal. Tőlem csak az általános érvényű hülyézést kapod, amíg észre nem veszed, hogy kevés vagy a témához, és el nem mész még egy kicsit rátanulni az eddigi nulla tudásodra.)
hanjó
2011. 06. 13. 10:51

Tónibá!

A nyilvánvaló zöldségeket nem lehet kijavítatlanul hagyni, mert tévtanok terjesztőjévé válik ez a topic.
dubito
2011. 06. 13. 10:55

Gézoo,

csak hüledezek. Ezt tényleg mindenki így el is fogadja, vagy csak te találtad ki?

Logikusnak látszik, de hát az én logikám meg a fizikusoké nem azonos! (erre a tényre már sokszor rá kellett döbbennem... sohasem nekem volt igazam!)
Izsák1
2011. 06. 13. 11:20

csak hüledezek. Ezt tényleg mindenki így el is fogadja, vagy csak te találtad ki?
Persze, ez mind így van, mindenki elfogadja. Mintahogy azt is, hogy Gézoo nem esik le a toronyból, a terhelt erőmérő alátámasztás, felfüggesztés nélkül is lebeg a levegőben, és repültünk már az impulzusmegmaradás sértésen alapuló Gézoohelikopterrel is, amit Gézoo örökmozgói hajtanak.
Ez mind így van, ezt mindenki elfogadja, ezt mindenki tudja.
Csak az a sok hülye fizikus nem.
:DDD
Elminster
2011. 06. 13. 11:21

Gézoo,

csak hüledezek. Ezt tényleg mindenki így el is fogadja, vagy csak te találtad ki?

Ő találta ki. Nem nyilvánvaló?

Ezidáig ezen a fórumon (és máshol is) ezerszer bebizonyosodott, hogy gézoo-mekkmester "röptében" improvizált "magyarázatokkal" tömködi ki a tudásán tátongó Grand-kanyon méretű réseket. És ennek a folyamatnak a folyománya mindenféle légbőlkapott "állandók" (amik változók) és már a mértékegységekben is hibás zagyva "összefüggések" felbukkanása a gézoofizikában. Ja, és a gézoofizika konstans önellentmondása is egyenes következménye az improvizációnak.

Sajnos, ha valakinek az arca nagyobb annál, ami még engedné neki a tanulást, akkor abban a hitben, hogy "ő aztán mindent tud" kénytelen saját kútfőből hülyeségeket kitalálni, amikor olyannal szembesül, amit valójában nem tud.
Nem vagyok egy matuzsálem, de még nekem megvolt anno a TV Esti Meséjéből (igen, egykor volt ilyen is az egyetlen magyar adón!) a Mekkmester. Egy tudálékos, de földbuta kecskéről szólt, aki a szabómesterségen kívül semmihez sem értett, de azért nagy arccal és nagy magabiztossággal osztotta az "okosságokat". Mit gondolsz, miért kapta gézoo a ragadványnevét?
Bartimaeus
2011. 06. 13. 11:43

Szó sincs arról, hogy a "jobb sorba" kényszerítő erő vagy az ellenerőnek a támadáspontja melyik testen hat.

"To every action there is always opposed an equal reaction; or the mutual actions of two bodies upon each other are always equal, and directed to contrary parts.

Whatever draws or presses another is as much drawn or pressed by that other. If you press a stone with your finger, the finger is also pressed by the stone."
Ha a követ megnyomod az ujjaddal, akkor az ujjadat is megnyomja a kő. Szerintem egyértelmű. Ha egy testre hatna a két erő, akkor egyik test se érezne belőle semmit, mivel az egyiken semmi se hat, a másikon meg az eredő nulla lesz.

2. A testre ható erő a test mozgásállapotát F=m*a függvények szerint változtatja meg.

Ha a tényeknél és az eredeti, korrekt megfogalmazásnál maradunk: F=dI/dt, aminek egy speciális (m=áll.) esete az F=m*a

3. A testre ható erőnek mindig minden test ellenáll, de csak a tömegével arányos mértékben.

Ezt a hülyeséget nem tudom honnan vetted. Szerinted ha 10N-nal hatsz egy 1kg-os testre, akkor kisebb ellenhatás lesz, mintha egy 10kg-os testre hatnál? Mert szerintem csak a gyorsulás változik.

6. Nem említette viszont azt a lehetőséget, hogy a testek egymásra hatása során az erők nem csak az egyenes vonalú mozgásállapot változást okozhatnak.

De levezethető belőle.
Gézoo
2011. 06. 13. 12:09

Szia Dubito!

Szakember az elmúlt hat évben nem vitatta.. Így csak elfogadhatónak tartják.

Az itteni trollokat ne vedd számításba.. Az ő véleményeik a megértés hiányában beszámíthatatlan. (Vannak olyanok aki szerint nem csak a véleményeik.)

Az amatőr "hozzáértőkkel" sokat beszélgetünk a témáról. Előbb utóbb mindenki megértette.
Gézoo
2011. 06. 13. 12:11

Tónibá!

Igazából írtam, de csak annyit, hogy eddig csak az arány nagysága biztos.

Több ok lehetséges, és a nem valós okok kizárásával még nem végeztem.

Amint meg lesz a pontos és korrekt magyarázat jelzem.
Gézoo
2011. 06. 13. 12:17

Oké, akkor lépésenként:

"Ha a követ megnyomod az ujjaddal, akkor az ujjadat is megnyomja a kő."

Ez akkor hány erő?

1. az ujjadat nekinyomod a tömeged F=m*a ellenállását felhasználva a kőnek,
azaz ez eddig 2 db erő.

2. A kőre hatsz az erővel, az meg ellenáll mint ahogy Newton szó szerint írja..
azaz ez megint 2 db erő.

Azaz két test egymásra hatása minimum 4 db erő megjelenésével jár Newton szavait szó szerint értve.

"Ha a tényeknél és az eredeti, korrekt megfogalmazásnál maradunk: F=dI/dt, aminek egy speciális (m=áll.) "

Ha valóban a tényeknél maradunk, akkor ebből egy curviosier szót sem írt Newton.

Vélhetően azért sem, mert szó szerint ellenkező értelmű Newton soraival.

Gézoo
2011. 06. 13. 12:18

Elmike, ez a trollkodás nálad már létforma.
Arnoldka
2011. 06. 13. 12:23

Csak nála? :)
Bartimaeus
2011. 06. 13. 12:27

Azaz két test egymásra hatása minimum 4 db erő megjelenésével jár Newton szavait szó szerint értve.

Na, hát te tök hülye vagy. Nem szó szerint értetted a szavait, hanem félre. Az F=m*a nem egy külön erő, hanem csak egy egyenlet, amit a már "meglévő" erőkre írsz fel! Pontosabban, nem tudom, hogy ennyire hülye vagy, vagy csak direkt játszod a hülyét.

Ha valóban a tényeknél maradunk, akkor ebből egy curviosier szót sem írt Newton.

Newton nem is írhatott, mivel akkoriban még nem volt meg az a kiforrott matematikai eszköztár illetve fizikai fogalomrendszer, ami ma. De szerintem fölösleges azt vitatni, mit írt Newton. A vita tárgy az, hogy ma hogyan használják. Vagy te talán ilyen tudománytörténeti dolgokba kívánsz belemenni?

Vélhetően azért sem, mert szó szerint ellenkező értelmű Newton soraival.

Miért, szerinte F=-dI/dt? Végülis, csak definíció és megszokás kérdése...:)
Izsák1
2011. 06. 13. 12:36

gézám, látom, továbbra is sunnyogsz.
Gézoo
2011. 06. 13. 12:49

"Na, hát te tök hülye vagy. Nem szó szerint értetted a szavait, hanem félre. Az F=m*a nem egy külön erő, hanem csak egy egyenlet, amit a már "meglévő" erőkre írsz fel! Pontosabban, nem tudom, hogy ennyire hülye vagy, vagy csak direkt játszod a hülyét."

1. Szó szerint: csak akkora erővel hat vissza mint amekkorával rá hatott.

If any force generates a motion, a double force will generate double the motion

To every action there is always opposed an eqal reaction: OR the mutual action of two bodies upon each other are always eqal, and directed to contrary parts.

Azaz két test, két tehetetlenség két ellenerővel és két mozgató erővel.

Vagyis ahogy ma fogalmazunk, két hatóerő és két ellenerő, miután a tehetetlenségek visszaható erői mindig "reaction force" ellenerők.

Newton nem is írhatott, mivel akkoriban még nem volt meg az a kiforrott matematikai eszköztár illetve
Nyilván ezért nem lehet igaz az a mondatod sem, hogy: " Ha a tényeknél és az eredeti, korrekt megfogalmazásnál maradunk: F=dI/dt, aminek egy speciális (m=áll.) esete az F=m*a"
Azaz nem hogy nem eredeti, de még nem is korrekt..

A vita tárgy az, hogy ma hogyan használják. Vagy te talán ilyen tudománytörténeti dolgokba kívánsz belemenni?

Nos, ha Newtonnak tulajdonított mondatoknak semmi köze sincs Newtonhoz, az nem tudománytörténeti vita, hanem rossz szándékú hamisítás.


Arról már nem is szólva, hogy a lényeg vész el. Így is hiányosak Newton törvényei, de ha még totálisan félre is magyarázzák a hamisításokkal, akkor teljesen értelmüket vesztik.

Gézoo
2011. 06. 13. 12:52

Izsákocska! Csak szólok és újra kikapcsollak.

Ne fáradj! ignoráltalak mint rosszindulatú trollt.
Fizikus
2011. 06. 13. 12:56

Gézoo te tehetsz a trollokról! Nem veszed észre, hogy csak te körülötted nyomakodnak?
Hagyd őket a francba! Ha mindet ignorálod akkor majd lekopnak rólad.
Ne pazarold az energiádat értelmetlen emberek beteges játékaira!
Gézoo
2011. 06. 13. 12:58

Szia Fizikus!

De ha nem értik meg akkor örökké itt fognak szerencsétlenkedni!
előző 506/1057. oldal 503 504 505 506 507 508 509 következő Ugrás a(z) oldalra