[origo] címlap hírek levelezés internet előfizetés [OK.hu]


TÖRTÉNHETETT-E MÁSKÉNT A VILÁGEGYETEM SZÜLETÉSE?

aszterix - 2007. 01. 14. 01:06 Nyitóüzenet megjelenítése
előző 364/430. oldal 361 362 363 364 365 366 367 következő Ugrás a(z) oldalra
dara dara
2010. 05. 01. 22:23

Nemtudok belinkelni cikkeket ide, te ökör...Amúgy az egésszel csak annyit akartam mondani, hogy észveszejtő ez a gyerekes követelőzés, hogy "írjam meg hogy honnan szedem amit írok"...Csak arra akartam utalni az előbb, hogy azért ha másnem, a neten lévő cikkeket még egy ilyen ostoba barom is eltudná olvasni, mint amilyen te vagy...De ezek szerint még ez is nagy erőfeszítés neked, te nagy "tudós"...Nemhogy még a szakkönyvek olvasása...(Nade innentöl nemfoglalkozok veled, mert az embernek a gyomra fordul fel egy ilyen undorító fórumpatkánytol, mint ami vagy...Szia.)
Privát Emil
2010. 05. 01. 22:10

"Amúgy az előbb csak kíváncsiságbol beírtam a keresőbe a "bolygók keringésének lassulása" mondatot, éshát csakúgy ömlenek a cikkek a témában,"

És, mi gátolt meg abban hogy idézz is belőlük, te emeletes barom?
Privát Emil
2010. 05. 01. 22:03

"A nap mellet elhaladó fény nem görbűl, törik, ezt tárgyaltuk ki Bnummal.."

Az egy dolog, hogy kitárgyaltátok, az meg egy másik, hogy miként...
Privát Emil
2010. 05. 01. 21:59

"Itt lép be Newton első törvénye. A fény nem más, mint közvetítőanyag által terjedő elektromágneses sugárzás. "

Newton ilyet nem állított. Megint buktál, te szerencsétlen idióta.
Privát Emil
2010. 05. 01. 21:56

"Minden rezgés lecseng egy idő után, mivel a térben terjedve energiát veszít "

Nem. Csakis mechanikai hullámokra nézve igaz, hogy energiát veszítenek, ám a fény nem mechanikai hullám.


dara dara
2010. 05. 01. 21:28

Amúgy az előbb csak kíváncsiságbol beírtam a keresőbe a "bolygók keringésének lassulása" mondatot, éshát csakúgy ömlenek a cikkek a témában,bár az is igaz, hogy nagyrészt a Föld keringésének a lassulása szerepel a cikkek nagyrészében, de azért ezen keresztül is érthető az, amiröl írok, nem kell még vaskos könyveket sem átnyálazni, ha meg akar valaki bizonyosodni arrol, hogy nem a tökömböl szívom ki soha azt, amit írok...
dara dara
2010. 05. 01. 20:58

Akkor te is vegyél kezedbe egy égimechanikárol szóló könyvet...Gondolom a fény terjedési sebességének lassulásárol is most hallottál az előbb... Így van? Meg a Holdra ható, árapályerő okozta gyorsitásrol is? (Bocsi, de egy bizonyos ismeretszint alatti fórumtársakkal nincs sok türelmem vitázni...)
dara dara
2010. 05. 01. 20:55

Olvass már utána az égimechanikának te szerencsétlen bohóc!! A betüvetést ne tanítsam meg neked?
hanjó
2010. 05. 01. 20:41

"... egy keretantennában nem tud energiát képezni. ..."
- Azt mágneses térerősség komponens kelti.
(Nekem mikrohullámmal foglalkozó szakemberek azt mondták, hogy a foton jelleg a mm-es hullámoknál kezd megmutatkozni.)
hanjó
2010. 05. 01. 20:35

"Nemtudom hogy miért tágul gyorsulva az univerzum ..."
- Ezt nemigen tudja senki sem.
De tény, ha a Hubble-formulát diff. egyenletként írod fel és megoldod, növekvő exponenciális összefüggést kapsz a távolság időbeni változására.

"... a NAPRENDSZEREN BELÜLI ÉGIMECHANIKA J"L MÉRHETŐ ..."
- Én a bolygók fékeződéséről nem hallottam adatot.
soosmik
2010. 05. 01. 19:57

Nincs foton, így nincs válasz, amiről beszélsz a fény fáradásaként, az nem fáradás, hanem lassulás. Minden rezgés lecseng egy idő után, mivel a térben terjedve energiát veszít gömbszerű terjedés esetén a gömb sugarának a köbével változik az energia érték. A hangrezgés is közvetítő anyaggal terjed, ez a harangszónál a levegő. Itt lép be Newton első törvénye. A fény nem más, mint közvetítőanyag által terjedő elektromágneses sugárzás. Ahogy a hang esetében a fülünkbe nem az a levegőmolekula jut ami a harang szélén van, a többi molekula közvetíti a rezgést, a csillagfény esetében a űrben lévő éter közvetíti a rezgést, és nincs itt semmi foton. Ez a hőcserés tágulás ami távolról érkező elektronok által keltett rezgés lecsengését vagy gyengülését okozza, ez a nagy távolságból érkező fény vöröseltolódásának oka. Az Einstein agyában született foton egy keretantennában nem tud energiát képezni.
A nap mellet elhaladó fény nem görbűl, törik, ezt tárgyaltuk ki Bnummal, ami a faj kérdést illeti nem írtad meg milyen fajhoz tartozol, kérődző, bogár, kígyó?
Privát Emil
2010. 05. 01. 19:16

Egykoron felénk megindult gamma-fotonok energiájának döntő része mire fordítódott útjuk közben?
Privát Emil
2010. 05. 01. 19:10

"a naprendszeren belüli testek keringésének folyamatos lassulását nem lehet sehogyse kimagyarázni..."

Írd meg milyen mértékű - utánaszámolás miatt.
Ígérem szólok a magyar csillagászoknak, hogy fújjanak riadót.

"... (Pár száz éve) azóta mérhetően lassul a fény terjedési sebessége is folyamatosan..."

Honnan e fenéből vetted ezt? Családi körből?
dara dara
2010. 05. 01. 18:27

Nemazt mondtam, hogy Soosmik magyarázatát "ellentmondásmentesnek fogadom el",csak annyit írtam, hogy a DOPLER HATÁSRA ESETLEG!! AKADHATNAK MÁS MAGYARÁZATOK IS, MINT A GYORSULVA TÁGUL" VILÁGEGYETEM...Viszont a naprendszeren belüli testek keringésének folyamatos lassulását nem lehet sehogyse kimagyarázni...Sőt, azt az érdekes jelenséget se, hogy amióta mérik a fény sebességét vákuumban, (Pár száz éve) azóta mérhetően lassul a fény terjedési sebessége is folyamatosan...Érdekes dolog ez, nem? Lehet hogy mégis van valami az "éterelméletben"...
Privát Emil
2010. 05. 01. 18:19

"... AKADHAT MÁS MAGYARÁZAT IS ..."

Soósmik "magyarázatát" te ellentmondásmentesnek tartod?
Ha nem, akkor az számodra mitől "magyarázat"?
dara dara
2010. 05. 01. 18:04

Nemtudom hogy miért tágul gyorsulva az univerzum, ha egyáltalán tágul persze...Azért ne feledjük el, hogy a távoli galaxisok esetében már inkább elméletek-spekulációk vannak a mozgásukra, mint reális mérések...Mint már Soosmik is rámutatott, erre a tágulásra gyakorlatilag csakis a Dopler jelenség utal, viszont mint azért az látható gyakran, AKADHAT MÁS MAGYARÁZAT IS, a Dopler jelenség létére, nemcsak az, hogy az univerzum gyorsulva tágul...Viszont a NAPRENDSZEREN BELÜLI ÉGIMECHANIKA J"L MÉRHETŐ, és nem spekulációkon alapul, márpedig mint írtam, MINDEN ürben keringő test veszít folyamatosan a sebességéböl...Kivétel persze a Holdunk, de mint írtam, ott egy más jelenség kavar bele a dolgokba...
Privát Emil
2010. 05. 01. 17:44

"Ha nem Doppler-jelenségként értelmezzük a vöröseltolódást, hanem a fény fáradásaként, akkor nincs tágulás, s akkor nem volt szingularitás, vagy másféle születés. "

A fényfáradásos ábránd nyitva hagyja azt a kérdést, hogy hol van a fotonok útközben elveszített energiája....

Emellett simán lehet, hogy a BigBang elmélet is rossz, hiszen kigondolói és továbbfejlesztői olyan "alapfeltételezésekre" is építették művüket, melyek helytállóságáról meggyőződni még nem tudtak.
Privát Emil
2010. 05. 01. 17:20

"Erre (is) találták ki a fáradt fény (avagy fáradó fény) elméletet."

Hiába találták ki erre (is), az nem elmélet, hanem csak egy spontán felmerült "ötlet". Szerintem egyszerű képzettársítás volt, bármiféle átgondolás nélkül.
Az ötlet hajdani felvetője vsz. látta Einstein ama képletét, melyben egyszerre szerepel a foton nevű hullámvonulat energiája és frekvenciája, s azt képzelte, hogy a foton frekvenciája bármiféle behatás nélkül is képes megváltozni, s ezzel együtt az energiája is megváltozik, Einstein képletével kiszámítható mértékben.

A fényfáradást felvető akárki bizonyára nem vette figyelembe azt, hogy a foton (vagy bármely más hullámféleség) külön behatás nélkül nem szokta megváltoztatni egyszerre az energiáját és a frekvenciáját.

És persze arra se ad választ, hogy mire fordítódott útközben az az energiamennyiség, ami a hozzánk megérkezett fotonokban már nincs meg, de az elindultakban "állítólag " megvolt hajdanán - legalábbis a BigBang elméletet helytállónak tartók szerint.
Naszvadi
2010. 05. 01. 16:44

S ha már belekotyogtam, akkor a témakör nyitókérdésére is válaszolok:
Igen, történhetett másként, azaz úgy, hogy nem született, hanem mindig is létezett.
Ha nem Doppler-jelenségként értelmezzük a vöröseltolódást, hanem a fény fáradásaként, akkor nincs tágulás, s akkor nem volt szingularitás, vagy másféle születés.
Naszvadi
2010. 05. 01. 16:37

Az előbbi okfejtés erre a kérdésre is választ ad.
Akár gamma, akár más energiájú is egy foton, idővel mindenképpen elfogy az energiája, hacsak közben nem ütközött bele valamibe, amiben elnyelődött az addig még megmaradt energiája.
előző 364/430. oldal 361 362 363 364 365 366 367 következő Ugrás a(z) oldalra