..a távolságuk az én rendszeremben másodpercenként ennyivel nő, az NEM azt jelenti, hogy az egymáshoz képesti sebességük ennyi lenne.
De igen, pontosan ezt jelenti. Semmi mást nem jelent és a másfajta értelmezés butaságokhoz vezet.
Éppen Te vagy az aki kétféle rendszerben akarod értelmezni a sebességüket és így jön ki a megfigyelőfüggő, szubjektív értelmezésű, ezerféle sebesség amint ezerféle szemszögből tekinted az objektumokat.
Szerintem meg pont nem ugyanazt mondja, ő azt mondja, hogy egymáshoz képest NEM 400 000 km/s a sebességük. Valószínűleg úgy gondolja, hogy 300 E km/s alatt van, nyilvánvalóan tévesen, hiszen a sebességük egymáshoz képest 400 E km/s.
Ha rosszul méri vagy rosszul számolja, akkor természetesen bármilyen marhaságot gondolhat a két tárgy egymáshoz képesti sebességéről. Ami 400 E km/s.
Igen, egy viszonyítási ponthoz képest (legyen ez az 1. objektum) 1 sec alatt megtett út (-ja a 2. objektumnak, egyenletes mozgást feltételezve). Nem ezt írtam ???
És fordítva is igaz, a 2. objektumhoz képest az 1. objektum által megtett út. Másodpercenként.
A sebesség relatív. Mit rontottam el?
Ha ezt mindenféle varázsképletekkel számolod, akkor rossz eredményt kapsz.
Nem darabonként hanem kilogrammonként. Tudod mi a newton? 1 newton az az erő ami
1 kg tömegű testet 1 másodperc alatt 1 m/s sebességre gyorsít fel.
A testek minden kilogramjára ez a horribilis erő hat, 1.2 x 1044 newton. A fejed nem gyorsul, mert minden irányból hat rá ez az erő. Kivéve alulról, mert alulról kb 1 kp erővel kisebb erő hat a fejedre, a Föld árnyékoló hatása miatt.
Ha az árnyékolás 1044 -szerese lenne amit a Föld árnyékol, akkor lenne kiárnyékolva az egész gravitonsugárzás. Jó nagy fekete lyukban lehet csak ekkora árnyékoló tömeg. A Nap tömege csak 106 Föld.
Nuncius: Miért ne lenne igaz? Azért mert Te szeretsz rosszul számolni?
Ha tudod, hogy mp-enként 200 000 km-t tesznek meg, akkor azt is tudod, hogy 100 mp után hol lesznek. 1000 mp után is tudod. 100 000 mp után is tudod. Ki tudod számolni az egymáshoz képesti sebességüket is.
Ha most Te görbe tükörből fejenállva nézel egy videót amit az egyik repülő objektumon vettél fel és a távolodó objektum ebből számolt sebessége nem felel meg az előző szakaszban számolt sebességnek, akkor relelm ide vagy oda valamit nagyon elkúrtál.
Ez megnyugtató, mert aggódtam, hogy esetleg az angyalkák sóhajtásából kellene kihozni.
De sajnos ez a Newton törvényben van benne és a levezetésben valóban szerepel egyfajta észlelési szög. És hogy lata vértolulást kapjon, itt egy pontosabb érték:
a gravitonok nyomóereje= 1,21027097 ± 0,00001668 · 1044 newton
A graviton a (nyomó)gravitáció kvantuma, elemi energiarészecske. Örökmozgó, nagysebességű részecskepáros okozza a gravitációs nyomóerőt. Ez a nyomóerő elképzelhetetlenül nagy, 1.2x1044 newton. Ezt nem érezzük, mert ez az erő a protonokat és az elektronokat nyomja minden irányból. Nem olyan mint amikor az autó gyorsít és a hátadat nyomja, mert minden egyes atomot nyomás alatt tart.
Amit érzünk belőle, az a felülről jövő nyomóerő és a Földön alulról keresztüljövő, némileg árnyékolt nyomóerő picinyke KÜLÖNBSÉGE, ez a testünk súlya.
Mi ezt a pirinyó különbséget tartjuk a gravitációs hatásnak, ezért gondolják a fizikusok, hogy a gravitáció a leggyengébb hatóerő. Hát ebben is tévednek. Olyan 80 nagyságrendet.
De ez még mindig jobb, mint amekkorát a relativitáselmélettel tévednek. Ugyanis a fekete lyuk tömegközéppontjában nulla a gravitációs hatás, de a relelm ezen a helyen végtelen nagy gravitációs hatást prognosztizál (szingularitást képzelődve).
Ez bizony végtelen nagyságrendű tévedés, rekorder a maga nemében. Elég nehéz lesz hajazni :)
A tömeg nem alapvető tulajdonsága az anyagnak, mert az elemi részecskéknek nincs tömege. A pörgő elemi energiarészecskék tehetetlensége okozza a tömeg tulajdonság illúzióját.
A foton 4 elemi részecskéből áll, amik egymás körül keringenek miközben c sebességgel száguldanak. Mivel pörögnek, ezért tömeg tulajdonság rendelhető a fotonokhoz. A fény nyomása független attól, hogy rendelsz e hozzá tömeg tulajdonságot vagy nem. Az energiájától függ, de a tömeg indifferens ebben a tekintetben.
A gravitonok nyomása horribilis és szintén semmi köze a tömegükhöz, amit esetleg hozzá lehet rendelni a gravitonpárokhoz, lévén csavarvonal alakú, egyenes pályán haladnak, tehát bizonyos értelemben pörögnek.
Régebben meg még mostanában is egyes képleteket szokás úgy eltorzítani, hogy bevezettek egy sebességfüggő "relativisztikus hosszt", aminek az a hátránya, hogy teljesen összezavarja az eredetileg normális embereket.
Mindez semmiképpen sem jelenti azt, hogy a bot hossza függene a sebességtől,
mert ez az eltorzított relatimisztikus hossz a megfigyelőktől függ, az egyik megfigyelő így látja, a másik megfigyelő meg másképpen látja. Éljen a szubjektivitás, a fizika alappillére.
A fogalmak egyike sem létezik a szervetlen, fizikai világban.
A fogalmak mindegyike a szerves agyadban/agyagban/anyagban fogalmazódik meg, csak a tudatodban jelenlévő, a gondolataidban létező mintázatok ezek. Elvégezhetsz millió kisérletet, a fogalmak akkor sem lesznek meg a szervetlen világban, mert ott nincsenek ilyenek.
Akkor hamar megírom, hogy az időt t-vel jelöltem egy Budó könyvben :)
És így van, jó irányban tapogatsz. Definiálunk egy csomó fogalmat, konkrétan minden fogalmat definiálunk, rosszabb esetben megpróbáljuk körülírni. A fogalmak egyike sem létezik a szervetlen, fizikai világban.
Egy kivétel sincs, az anyag fogalom sem létezik a valóságban, csak az a dolog amit jelölünk vele.
Kedves Teve, ne vedd sertésnek, de azt gondolod, hogy a specrelen kívüli világban, úgy értem a szervetlen, fizikai világban van abszolút tér vagy nem abszolút tér vagy bármilyen tér? Mert nincs.