English version   A Michelson-Morley kísérlet értelmezése


by Astrojan

A legújabb COBE mérések a Föld kb 380 km/s "abszolút" sebességű mozgását (= c/800) mutatták ki a mikrohullámú háttérsugárzáshoz képest. Ha olyan értelemben lenne az éterszélnek hatása a fényre mint ahogy Michelson feltételezte, akkor a négyszer tükrözött fénysugár az 1 m hosszúnak vett interferométer karon áthaladva a 8 méteres úton 16 mm -el kellene eltérülnie, tehát a fény el sem találná a tükröt...

A Michelson-Morley kísérlet gondolata alapvetően hibás, mert míg a piros fény szembe megy az éterszéllel addig a kék fény pontosan hátszelet kap, így amennyivel a piros fény lassabban megy a kék fény ugyanannyival megy gyorsabbanA fénysebesség csak az éterhez képest állandó. Ha az éter (amit DVAG -nak hívok) áramlik (pl. nagy tömegek közelében) akkor a mért fénysebesség a fény haladási irányától függően kisebb vagy nagyobb lesz mint c., s ezáltal a kétféle hatás csaknem kiegyenlíti egymást.
Ha nem számolunk a Lorentz transzformációval (bár ez a relativitáselmélet alapján nonszensz lenne), akkor a maradék kicsiny futásidő különbség a szerkezetet 90o -al elfordítva szintén megjelenik. Az interferencia szempontjából azonban teljesen mindegy, hogy az 1. sugár megy egy kicsit lassabban, vagy az interferométert a szokásos módon elfordítva a 2. sugár megy ugyanannyival lassabban, ezért semmiféle csíkeltolódás NEM várhatóA fénysugarak egyszerűen felcserélődnek mivel a fénysugarak egyszerűen felcserélődnek.

A Michelson kísérlet az éterszél kimutatására nem alkalmas.

Ezzel szemben, ha az interferométert nem forgatjuk és nyugalomban hagyjuk, akkor napi és éves ciklusokat lehet vele kimutatni, mert a Föld forgástengelye nem esik egybe az interferométer szokásos forgatási tengelyével. Tehát az interferométert másik tengelyen kell forgatni ahhoz, hogy mérjen is valamit. A forgatás tengelyének egybe kell esnie az egyik kar tengelyével !! Ekkor mérhető változásokat lehet detektálni (szerintem).

Végül de nem utolsósorban a DVAG nem vízszintesen "áramlik", hanem függőlegesen a Föld tömegközéppontja irányában. Ezt a hatást pedig a higanyon úszó interferométer vízszintes irányú forgatásával még akkor sem lehetne kimérni, ha a készülék egyébként erre alkalmas lenne.

Cirkulárisan polarizált Foton modellje 
Ez itt az éterszél...       Meg ez
A Michelson kisérletről       Téves számítások az MM értelmezésében       MM a Földsebesség meghatározására alkalmatlan       MM Revisited       MM false
Kitüntetett irány az Univerzumban? Szeksztáns (Directions in the cosmos)
Sagnac kísérlet
Silvertooth kísérlet
A Föld pályamenti sebességének mérése Michelson interferométerrel       Napi és éves ciklusok kimutatása álló (nem forgatott) Michelson interferométerrel

Vissza Anyag oldalra Back to Main Astrojan Tovább Silvertooth oldalra

Index Fórum   2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 

Fotonmodell, Polarizált Fény Modell. A foton maga az anyag, 4 elemi részecskéből épül fel. Anyagi világunk a foton bomlásával alakul ki, mivel mindkét elemi részecskét tartalmazza a tükörképeivel együtt (a tükörképek sztereoizomerek). A kétféle elemi energiarészecske a graviton és az elektromos töltésrészecske. A tömeg tulajdonság akkor ugrik elő amikor az egymás körül keringő elemi részecskék tórusz felületet kialakítva körpályára állnak. A tóruszban egy graviton köröz fénysebességgel és körülötte elektromos töltésrészecske kering. A rendszer tehetetlensége okozza a tömeg tulajdonságot. Amikor egy gravitonpár töltésrészecske párt köt meg akkor a graviton kb millió c sebessége fénysebességre LASSUL és az maga lesz a fény.