A következő 137 kvintillió év, video

hozzászólások DGy előadásához

Gyula, gyula, sajnos percenként adsz elő elképesztő képtelenségeket. A matematika nem természettudomány. Szélhámosság ez az egész, olyan dolgokat extrapolálsz amiket nem, vagy csak alig szabadna megtenni.

1. mérhetetlen önbizalom a 130 valahány ribillió év. Azt feltételezed, hogy semmi más nem történhet az Univerzumban csak az amit eddig is láttál és gondoltál. Pedig de. Bármely pillanatban összeomolhat az univerzum és nem láthatod előre, mert a fénysebesség milliószorosával érkezik, ez a gravitációs sugárzás sebessége, becsült érték.

2. Van egy jó modellünk? Sajnos csak egy nagyon rossz modelled van, ami megpróbálja felgöngyölíteni a múltat és egy bizonyos határig ez elfogadható. Aztán jön az extrapoláció egy fekete lyukban és mégtovább a közepén feltételezett szingularitásig, vagyis egyetlen pontig amely egy matematikai pont, vagyis magyarul a semmi, ahol az anyag sűrűségét végtelennek vízionálod.

3. csak ennek van egy apró hátulütője, mert bármely test tömegközéppontja felé haladva a gravitáció nullához közelít és nem tart a végtelenhez, amire aztán egy egész kozmológia mesét fabrikálsz. A bármely test legyen a Föld, bármely csillag, legyen az fehér, kék vagy vörösóriás és az összes neutroncsillag. De Te, azért mert a nagyobbakat már nem látod, mivel az eseményhorizontjuk alá bújnak, azt képzeled, hogy fejen állt a világ a fekete lyukakban, mert az einstein azt mondta, valamint a relativitás nemlétező térgörbületének nem tudsz határt szabni.

4. 8min 30secnél: csak a nemlétező tér tágul és csak ott ahol nincsenek galaxisok: szimpla hazugsághalmaz szerint a helyi kölcsönhatások összetartják a nemlétező teret. Ezen a szörnyűségen nevetnem kellene de inkább le vagyok döbbenve. A tér matematikaki objektum, következésképpen nem keletkezett, nem fújódhatott fel, nem tágulhat és teljes bizonyossággal nem fog felrobbanni. Hogy talán a téridő? Hát az sem.

folyt köv.

5. 16min 42sec: Qvark, qvark, kvarkogjuk egy párat. Mert békát már láttam de kvarkot feltételezem még senki sem látott. A kvarkteória nemcsak sántít de több sebből vérzik. Itt van mindjárt az 1/3 és a 2/3 töltés.
Hogyan is lehetne egy elemi töltésmennyiség 1/3 ?? Sehogy, mert ha elemi, akkor az pontosan egy egész töltés. Igenám de akkor az elektronnak tartalmaznia kellene egy egész pozitív töltést és kettő darab negatív töltést és azonnal megbukna az elektron, amit ugye elemi részecskének tekintünk, pardon tekint a tudomány (tévesen), szívesen.

6. 47min 38sec: "'"tudjuk, hogy a világegyetem végtelen ideig tágul"'" Nem Gyula, nem tudjuk, hanem Te képzeled ezt.

Elkerülte a figyelmedet, hogy a Világegyetemben óriási galaxis struktúrák alakultak már ki. Galaxisok ütköznek és óriás elliptikus galaxisok alakulnak ki. Nem a bolygók fogják megszabni az Univerzum sorsát, mert azok a galaxisokkal együtt összeolvadnak egy másikkal vagy akár egy olyannal aminek a helyén már nem is látszik semmi, mert az egész már csak egy óriási fekete lyuk, pl a Great Attractor. Óriási, gravitációsan egymáshoz kötött galaxis struktúrák pl a Shapley, a Sloan Great Wall, a South Pole Wall vagy a Her/CrB Great Wall már előrevetítik a galaxisok sorsát, amely így értelmetlenné teszi a bolygók sorsának végtelen időre extrapolált fejtegetését.

Elfelejted, hogy ezek a gigantikus struktúrák csupán néhány milliárd év alatt alakultak ki, míg Te ennek nem tíz vagy százszoros időtartamában értekezel a bolygókról, hanem ennek ezer milliárdszoros időtartamában, ami elég nevetségessé teszi az eszmefuttatásodat. És mint magad is mondtad, a galaxisok anyaga a központi fekete lyukban végzi (amelyek aztán összeolvadnak) vagy már összeolvadtak.

7. Az előbbiek fényében képes vagy nevetés nélkül azt az abszurdumot hirdetni, hogy a gravitációs kölcsönhatás erőssége 10-42 -szeres törtrésze az elektromágneses kölcsönhatásnak. Elképzelted már valaha, hogy hány pikométer lehetne a hatótávolsága ez esetben a gravitációs hatásnak? Aztán mégis a gravitáció millió fényévekre is összetartja a galaxis klasztereket. Következésképpen valamit nagyon félreértesz. Ez a valami a gravitonpárokból álló gravitációs sugárzás, aminek az erőssége horribilis.

8. 55min 08sec: Hóking sugárzás: Gyula, már megint készpénznek veszed a hóking agymenését. Nincs ilyen sugárzás, lásd 6. pont, már régen összeolvadt az összes galaxis óriás fekete lyukakba, így ideje sem lenne a vízionált sugározgatásnak. Ha egyáltalán lenne ilyen de ráadásul nincs.

 

@jenopuskas122 2 hónappal ezelőtt
Ez csak tiszta filozófia, van a fény és a sugárzás amit ténylegesen vizsgálni lehet a többi fantázia.

Ebben van némi logika, a mai kozmológiában sokminden csupán fantáziálás, kérdés kinek mekkora és milyen a fantáziája. A Gyulának óriási, viszont meglehetősen rossz. Az arca ugyanígy. :) Nyilvánvalóan neki ugyanez a véleménye.

Csak rólam. :)


Az Élet, a Világegyetem meg Minden, video

hozzászólások DGy előadásához

@MrLotsie 1 nappal ezelőtt
Tiszteletem. Egy kérdés: Ha A belátható univerzum 13,8 milliárd éves, akkor mennyi idős a beláthatatlan univerzum?
Az Ősrobbanás nem egy pontból indult, mert ez egy marhaság. Egy előző Világegyetem hirtelen összeroskadásával létrejövő Master fekete lyukból indult, a hajtóerő a gravitonpárokból álló gravitonsugárzás. Ez a gravitonsugárzás okozza a gravitáció jelenségét tömegek közelében. A nyomóereje 1044 newton.

A gravitonsugárzás sebessége kb 1Mc (becslés). Ezzel a sebességgel robbant fel a Master fekete lyuk. Nem véletlenül látunk 10c -vel távolodó kvazárokat, galaxisokat. A Világegyetemek ciklusos működésűek.

Abban a távolságban olyan nagyméretű kvazárokat (fekete lyukkal) is lát a Hubble és a Webb ami szinte képteleség létrejöjjön ilyen rövid idő alatt amennyi a rendelkezésére állt a jelenlegi és dgy által favorizált módon.

Mivel értelemszerűen az ennél távolabbi objektumok méggyorsabban távolodnak (hiszen kb 1 millió c-vel indult a robbanás, ahol a Master fekete lyuk közepében ülő összepréselt neutroncsillag robbant fel a továbbra is elnyelődő gravitonsugárzás hatására) ezek még kívül esnek a távcsöveink látóterén.

De ez még nem jelenti azt, hogy ettől öregebbek is, hiszen ők gyorsabban tették meg az ő saját útjukat az ősrobbanás pozíciójától.

Tehát így első közelítésben gondolhatjuk azt, hogy az Univerzum akár 13.8 Géves. A teljes Univerzum.

Amúgy hihetetlen mennyiségű butaság kereng a kozmológiában, amit dgy nagy elánnal és szeretettel terjeszt.

@kamukaze0 8 órával ezelőtt
Olvastam olyasmit, hogy a felfúvódás esetleg több menetben is történhetett és a normál tágulás és a felfúvódások határán, esetleg az idő nem a mai konstans sebességgel 'folyt'. S. akkor a Világegyetem kora esetleg több lehet, a most elfogadott 13,8 mrd évnél?
Kezdjük azzal, hogy nem volt semmiféle felfúvódás. Egy valódi robbanás volt a gravitonsugárzás kezdősebességével, 1 Mc -vel ami egy általam becsült érték.

Felfúvódás nem létezhet, mert nem létezik a tér, sem a téridő a természetben. Ez egy nagyon hasznos képzeletbeli mankó, amit nagy örömmel használunk a világban való tájékozódásra és arra, hogy ne késsük le a randevút. De mivel ezeket a fogalmakat csak kitaláltuk, ezért azt nem állíthatjuk, hogy ezek a fogalmak valaha is keletkeztek, tágulnak, görbülnek vagy felfújódnak.

Az idő nem folyik semmiféle sebességgel, mert nem létezik a természetben. A természetben csak anyag létezik ami mozog. Az idő fogalmat mi, emberek definiáltuk, klasszikusan az lett a viszonyítási alap amikor a Föld egyszer pontosan megkerüli a Napot, ez lett az év hossza. Ezt célszerű rögzíteni, mert a keringési idő iciri picirit változhat. De ettől még nem mondhatjuk, hogy az idő folyása változott meg.

@paleogeneration2815 1 nappal ezelőtt
Kicsit félve kérdezem, de az univerzum átmérője biztos, hogy egy 14 milliárd fényév sugarú gömb?
Egy cseppet sem annyi. A pillanatnyi megállapodás szerint a mi Univerzumunk kora ennyi kb. 13.8 Gév. De ilyen messze még nem is látunk el. A legtávolabbi, gravitációs lencsével észlelt objektumok is legfeljebb 13 milliárd fényév távolságban voltak amikor a fényüket kibocsátották a vöröseltolódásuk alapján számolva, de most már feltételezhetően sokkal messzebb vannak tőlünk.

Viszont szükséges megkülönböztetni a Világmindenséget az Univerzumtól, ugyanis végtelen számú Univerzum létezik amiből csak egy a mienk, a mi Világegyetemünk amiről szó van. Tehát a Világegyetemünk NEM végtelen. Ami végtelen az a gravitációs sugárzás, egy örökmozgó, perpetuum mobile részecskepáros, ami maga az energia. Az anyagi világ mozgatója, nem fárad el, a tulajdonsága (abszolút szokatlanul) az örökös nagysebességű mozgás.

A másik végtelen mennyiségű energiarészecske kvantum az elektromos töltés. Ahol ezek az elektromos energiakvantumok koncentrálódnak ott alakulnak ki az Univerzumok. Ez a töltés ugyanaz mint ami az elektron vagy a proton elektromos töltését okozza. Ugyanis az elektromos energia elemi részecskének szerkezeti tükörpárja is létezik, így lesz az egyik mínusz (az elektronban), a másik plusz jelű (a protonban).

A gravitonok esetében hasonló a helyzet, a gravitonpárban is egymás szerkezeti tükörképei foglalnak helyet, ezeket jelölhetjük A és B -vel. A gravitonpárok ha töltéspárost kötnek meg akkor alakul ki a foton, ami így mind a négy elemi részecskét tartalmazza. Lehet mondani a gravitonok szállítják az elektromos töltéseket.

Ha egy megfelelő energiájú foton pont egy atommagnak koppan kettéhasadhat és elektron - pozitron pár képződik. Kb ezerszeres energiánál viszont proton - antiproton páros alakul ki. Így jön létre az általunk megszokott anyagi világunk. Bocs egy kicsit elkalandoztam.

 

Problémák a relativitáselmélet körül
Egy vad(i) új anyagmodell

 

Vita 1,   Vita 2,   Vita 3,   Vita 4,         Alias rigó fórum:   OF   OF2   OF3     és       Tudomány cikkek archiv       SG   SG2       Szkept       Hypog       Csivar       Gyakorik

Irj a vendégkönyvembe! János Irj a vendégkönyvembe!
rohan.janos@med.u-szeged.hu


Vissza a Vita 3a oldalra Tovább Vita 3c oldalra

a   b   c   d   e  

Index Fórum   2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005
 

Video hozzászólások. EBE3 kihallgatása 1-2-3- 4,   Mega-Structures in the Universe. Perseus cluster, Coma cluster, Virgo cluster, Norma cluster, Óriás BH a Perseusban.