A Gravitáció csak hazugság lenne? video

hozzászólások

@burkasanya83 2 nappal ezelőtt
Valószínűleg hülyeség, de szerintem a fekete lyuk kifejezés nem helytálló! Mivel az önmagában korábban egy, vagy több csillag volt így mint a neutron csillag sűrűsége úgy a (szerintem sötét csillag) fekete lyuk sűrűsége sem tér idő hasító dolog! Ergo a fekete lyuk nem is lyuk inkább egy a neutron sűrűségétől nagyobb anyaghalmaz aminek ebből fakadóan a gravitációja is nagyobb. Szóval se szingularitás, se féreg lyuk nincs benne! Csak egy a fényt is elnyelő sűrű anyag massza. De egyszer talán ki fog ez is derülni kinek volt igaza!

Neked !! Tér nem létezik a természetben hiszen matematikai konstrukció. Ezért nem tágulhat, nem keletkezett, nem görbül és nem fújódhat fel. Az idő sem más mint ciklusos folyamatok számolgatása és mint olyan nem létezik. A téridő? Jájj, ne már.

Következésképpen szingularitás sem létezik és a fekete lyukakban pontosan neutroncsillagok ülnek, összepréselve, egyre inkább rendeződve, kristályosodva. Egyébként a kvarkos neutronok sem léteznek és a neutronok mindig és kizárólag egy elektron tóruszba pattintott proton tóruszt jelentenek amelyek láncokat képesek alkotni. Ezek a láncok normál viszonyok között nem túl hosszúak, néhány tíz hosszúságúak. A nyomás növekedésével azonban a láncok hossza növekszik, a neutroncsillagban meg már nagyon hosszúak lehetnek, viszont összevissza állhatnak. A fekete lyukban ez az összevisszaság rendeződhet a nyomás függvényében.

A Világegyetemek pulzálnak, végtelen számú Ősrobbanás volt már. A működtető a gravitációs sugárzás ami gravitonpárokból áll. A mennyisége végtelen, a nyomóereje óriási, horribilis, 44 nulla newton. Nem érzékeled mert minden irányból egyformán nyom kivéve alulról a Föld árnyékolása miatt, az árnyékolás nagyon nagyon gyenge. Azért nem érzékeled, mert nem a bőrödet hanem az atomjaidat nyomja, a protonokat és az elektronokat, azok meg jól érzik magukat ebben a tengerben. Gratulálok a háeszedhez.

 


Az Univerzum Legveszélyesebb Dolga, video

hozzászólások

Szép próbálkozás, csak egy baj van vele: kvarkok nincsenek. Sem felkvárk, sem lekvárk mert a protonban nem található negatív töltés vagy negatív töltésű részecske, bár a neutronban van, ami egy darab elektron. Kvarkos neutron nem létezik. A többi kvárk is illúzió, így nem kell aggódni hogy kilöttyen a kvarkleves.

Nem véletlen, hogy bele lehet nyomni a protonokat az elektronokba, mert nem is állnak másból, egy elektron tóruszba pattintott proton tóruszból. Nagy nyomáson ez a szerkezet stabil, a földfelszínen viszont az elektron könnyen leesik a protonról, kb 10 perc felezéssel.

Az atommagban szintén hasonló a helyzet, a pe páros stabil, mert a szomszédos protontóruszok megvezetik a kötőelektronokat és így azok nem tudnak leesni. Így talán mondanom sem kell, hogy a 4. fajta erős magerő ilyenformán nem létezik, az erős kölcsönhatás simán elektrosztatikus erő, mivel az elektronok a magban szoros kölcsönhatásba kerülnek a protonokkal, ez látszik egy különös, 4. fajta erőnek, de nem az.

 

@robertkiss7525 1 nappal ezelőtt
Most akkor a matematika felfedezés, vagy találmány?

A matematika NEM természettudomány, hanem maga a kozmológiai fizika csődje. A matematika egy hasznos segédeszköz, semmi több. Nagyon hasznos.

Egyébként nincs az őzeknek száma, az őzek vannak, az őzek léteznek. A számuk meg nem, mert a számok fogalmak. És az összes, mondom az összes fogalmat mi találtuk ki, a saját boldogulásunkra.

Feltehetnénk például azt a kérdést is, hogy mennyi az atomok száma az őzekben, hogy próbáljam megvilágítani a dolgot egy durva példával.

De legyen egy másik példa, mondjuk a távolság. Létezik valójában a természetben távolság? Nem.

- Milyen távolságra van a Hold a Földtől?
- Kb 400 000 km.
- Nade pikométeres pontossággal? Naugye.

Csak akkor tudunk pontos (de pillanatnyi) távolságot meghatározni ha a Holdon és a Földön is kijelölünk egy matematikai pontot, mivel a távolság matematikai fogalom, ami nem létezik a természetben.

 

@ritalakatos3012 12 perccel ezelőtt
Az atomok belsejében nincs levegő...

Viszont van benne egy végtelen kiterjedésű sugárzás, ami gravitonpárokból áll. Nagyon nagy áthatolóképességű, nagyon nagy nyomóerejű, örökmozgó energiasugárzás, ami mindenhol ott van. Ebben a 'levesben' létezünk mi, az atomok, a galaxisok. A graviton az egyik elemi részecske.

Van egy másik is, az elektromos töltés. Ahol ezek az elektromos töltés energiarészecskék koncentrálódtak, ott vannak az Univerzumok. Csak ez a kettő elemi részecske létezik, a többi részecske ezek kombinációja.

Viszont levegő tényleg nincs benne, de vélhetően nem is úgy értette.

 

@80salemcarlos 1 nappal ezelőtt
Ezaz egész nem kerek anyag-antianyag - a sok jó videóid közül ez lett a legszakmaiatlanabb.

Félre van értve az anyag antianyag kérdés. Valójában a pozitív és a negatív elektromos töltés jelenti az antianyagot, amik elemi energiarészecskék. Így lesz kerek. Nincs 150 féle elemi részecske, a foton sem az és az elektron sem az. A proton meg ugyanúgy épül fel mint az elektron, mindkettő egy kétkomponensű tórusz. A másik komponens egy graviton, ő a hajtómű.

Így talán mondanom sem kell, hogy kvarkok nincsenek.

 

@tihikallo8669 2 nappal ezelőtt
Nincsen semmilyen részecske, hullámmezők vannak csak.

Pont fordítva van. Csak kettő féle elemi energiarészecske létezik. Ez a kettő a szerkezeti tükörképeivel együtt hozza létre az összes többi részecskét, sugárzást. A részecskék a létezők.

A hullámzás jelleg nem más mint ezen részecskék tulajdonságainak szinusos váltakozása.

Mondom a TULAJDONSÁGAINAK.

A tulajdonságok nem létező dolgok, azokat mi ragasztjuk rá a részecskékre, a tulajdonságok fogalmak, amik csak a fejünkben léteznek, a valóságban, például a Holdon nem. A Földön sem, nyilván, sehol sem. A fogalmak emberi, gondolati termékek.

A természetben csak a két elemi részecske és az általuk létrehozott összetett részecskék léteznek, amelyek mozognak.


A fekete lyukak titkai: Mi történik a szingularitásban? video

hozzászólások

A szingularitásban semmi sem történik. Van egy apró probléma ezzel, mivel tér nem létezik. A tér, valamint a téridő szimplán matematikai kitaláció és a nemlétező tér hajlítgatása csupán a relativitáselmélet végtelen butaságának következménye.

A fekete lyukban nincs szingularitás és nincs benne féreg. A fekete lyukakban egy egy összenyomott neutroncsillag csücsül ami forog. A nyomóerőt a gravitációs sugárzás szolgáltatja, ami maga az energia.

 

@paxtonandras4270 4 nappal ezelőtt
Ha tér nem létezik, akkor te miben vagy benne barátom.??? Térnek léteznie kell, az Idővel együtt, ahogy anyagnak is... ahol van anyag (tömeg) ott van idő is.. a tér meg mindenhol jelen van, körülvesz minket... tanultál te általános iskolában anno????? 5. általános meg van ?

Arcátlanság helyett megpróbálhatnád értelmezni amit mondok. Egy sztereotíp káosz van a fejedben, de csak egyszer mondom el.

A természetben csak anyag létezik ami mozog, a fogalmak meg nem.

A fogalmakat mi találtuk ki, azok nem keletkeztek sem az ősrobbanással sem máskor. A fogalmak csak a fejünkben léteznek, a Holdon nincsenek fogalmak. Néhány példa a fogalmakra, szépség, jóság, hideg, sebesség, függvények, számok, hexaéder, sík, stb. Ezek nem anyagi természetű dolgok hanem különféle definíciók. Ha az emberiség kihal akkor ezeket a fogalmakat is visszük magunkkal. Az anyagi világ más, az tőlünk függetlenül is létezik, ha kipusztulunk attól az anyagi világ legfeljebb 'megvonja a vállát'.

Tehát az anyagi világ létezik, létezik a szék meg a szekrény. Ezek között mi emberek definiáljuk a távolság fogalmát, de csak és kizárólag akkor ha ezen tárgyakon kijelölünk egy egy matematikai pontot és ezek között tudunk távolságot definiálni.

Definiáljuk a síkot valamint a tér fogalmat, de ettől az még nem lesz létező entitás. Eleve tér fogalmunk van vagy öt féle és egyik sem létezik a természetben.

 

@MihalyKis-z2v 11 nappal ezelőtt
A fekete lyuk térben van, minden írányból magába kéne vonzzon amít a gravitációja elér.

Egy csillag és a belőle keletkező fekete lyuk gravitációs hatása ugyanakkora.

Viszont a fekete lyukban ülő neutroncsillag átmérője kisebb, ezért a gravitációs hatás közelebbről is látszik.

Akkora távolságból mint az eredeti csillag felszíne, a hatás már hozzávetőleg egyforma, tehát teljesen mindegy, hogy egy csillag van a közelünkben vagy egy hasonló tömegű fekete lyuk.

Ha azonban figyelembe vesszük a fekete lyuk képződésével járó anyagveszteséget is, akkor a keletkező fekete lyuk gravitációs hatása kisebb lesz mint az eredeti csillagé.

Azonban míg a fekete lyukak tömege (és ezzel a gravitációs hatása) csaknem korlátlanul növekedhet például összeolvadással, addig a csillagok tömege nem növekedhet akadálytalanul mert hamar felrobbannak.

 


Problémák a relativitáselmélet körül
Egy vad(i) új anyagmodell

 

Vita 1,   Vita 2,   Vita 3,   Vita 4,         Alias rigó fórum:   OF   OF2   OF3     és       Tudomány cikkek archiv       SG   SG2       Szkept       Hypog       Csivar       Gyakorik

Irj a vendégkönyvembe! János Irj a vendégkönyvembe!
rohan.janos@med.u-szeged.hu


Vissza a Vita 3c oldalra Tovább Vita 4 oldalra

a   b   c   d   e  

Index Fórum   2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005
 

Video hozzászólások. EBE3 kihallgatása 1-2-3- 4,   Mega-Structures in the Universe. Perseus cluster, Coma cluster, Virgo cluster, Norma cluster.